Minimalizm: Önemli Şeylere Dair Belgesel

Son zamanlarda çok fazla karşılaştığımız ‘minimalizm’ kavramını 2015 yapımı Matt D’avella’nın yönetmenliğinde MINIMALISM (Minimalizm: Önemli Şeylere Dair Bir Belgesel) Belgeseli’nde de görüyoruz. 

Minimalizm, sadelik ve nesnelliği ön plana çıkaran bir akımdır.

Belgeselde theminimalists.com sitesinin kurucuları Joshua Fields Millburn ve Ryan Nicodemus kendi minimalizm serüvenünü anlatıyor. 

Bu serüvenlerini spotify’daki podcastleri, sitelerindeki yazıları ve yazdıkları kitapla(minimalizm: anlamlı bir yaşam) insanlara anlatma yoluna gidiyorlar. Hatta dünya turnesine çıkıyorlar ve bir çok insana ulaşıyorlar. 

Hayatlarındaki boşlukları şuan hepimizin yaptığı gibi yeni bir akıllı telefon, sırf indirim var diye alınan onca şey,hiç ihtiyaç yokken alınan mobilyalar,dolapta onca kıyafet varken yine de yapılan kıyafet alışverişi ile doldurabildiklerini sanıyorken çok geçmeden güzel bir işe,eve ve maaşa sahip oldukları halde sırf bunlar için çalıştıklarını ve bunların onları mutlu etmediğini,tatmin olmadıklarını farkediyorlar. Böylece “American Dream”ı reddederek minimal bir hayatı nasıl yaşam felsefesi haline getirdiklerine şahit oluyoruz. 

Minimalizmi temel seviyede anlatan bu belgeseli izleyerek belki sizde hayatınızda fazlalık olan şeyleri farkeder ve sizi asıl mutlu eden şeylere odaklanırsınız. 🙂

Beğeni:
7 0
Görüntüleme:
1315
Kategori:
EGT BLOGGenel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X