Entresting Nedir?

Entrepreneurship ve interesting kelimelerinden türettiğimiz bu isim Ege Girişimcilik Topluluğu’nun gözbebeği etkinliğidir. 2015 yılında temelleri atılan Ege Girişimcilik Topluluğu’nun ilk seferini 28 Mayıs 2017’de ‘’Girişimcilikle ilgilenen herkese ilham vermek’’ vizyonuyla yola çıktığımız bir etkinliğimizdir.

Girişimcilik Ruhu, İlham ve Kendini Tanımak, Kendini Eğitmek temalarını işleyeceğimiz etkinliğimizde hedefimiz katılan herkesin etkinlik bittikten sonra kendine sorular sormasını sağlamaya çalışmaktır.

Her üniversite öğrencisinin gelecek kaygısı, işsizlik kaygısı ve sevdiği işi bulamama kaygısı olduğunu gözlemledikten sonra bunlara çözüm olmak amacıyla bu etkinliğin her bir adımını planladık. Hiç kimsenin hayatı bir günde, bir etkinlikle değişmez; bunun bilincinde olmakla birlikte 3 Nisan’da o havayı soluyan herkesin umut dolması ve kendisine değer vererek ‘’Ben neyi yapmayı seviyorum?’’ sorusunu sormasını sağlamayı hedefliyoruz. Bu ortamı oluşturmak için katılımcılarımızı birbirinden değerli konuşmacılar ve startuplarla buluşturacağız.

Bilginin bu kadar kolay ulaşılabilir olduğu bir dönemde eğitimin sadece okul sıralarından ibaret olmadığını insanlara anlatabilmek, kendi kendini eğitmenin ne kadar önemli olduğunu hissettirebilmek adına bu etkinlik büyük bir adım olacaktır.

ÖNCEKİ ETKİNLİKLER

2017

2019

2021

7 MAYIS 2021 | Tanıtım