Biz Kimiz

Biz Ege Üniversitesi’nde 2015 yılında kurulan bir ekiple girişimciliği yaymak ve insanların kendi kabuklarını kırarak potansiyellerinin farkına varmalarını sağlamak üzere yola çıkan ve 3 yıl içinde binlerce üyeye ulaşan Ege Üniversitesi’nin en dinamik öğrenci topluluğu olma yolunda ilerleyen bir ekibiz.

2016 yılında İstanbul’da düzenlenen Girişimcilik Zirvesi’nde Türkiye’nin ve dünyanın önemli hızlandırma merkezlerinden biri olan E-Tohum UNP(University Networking Program) kapsamında iki defa ödüle layık görüldük.

28 Mayıs 2017 tarihinde Ali İhsan Varol’un sunuculuğunu yaptığı ‘’entresting.’’ İsimli etkinliğimiz ile Prof. Dr. Erhan Erkut, Devrim Aksu, Burak Yaman, Taylan Demirkaya, Onur Candan, Kemal Akçalı ve Utku Tuncay  gibi girişimcilik ekosisteminin önemli isimlerini üniversitemizde ağırladık. ‘’Entrepreneurship’’ ve ‘’Interesting’’ kelimelerinin birleşiminden yarattığımız ‘’entresting.’’ topluluğumuzun gözbebeği olan ve 800 kişilik salonu dolduran ilk ilham verici konferansımız olmuştur.

2017 yılının Ekim ayında Startup İstanbul’a katılarak girişimcilik ekosistemindeki son gelişmeleri takip etmenin yanı sıra yeni bir girişim kurarken yaşanan zorlukları ve aşılan başarısızlıklara rağmen pes etmemenin sonucunda ulaşılan başarı hikayelerine ortak olma fırsatı yakaladık.

23 Şubat 2018 tarihinde Ege Üniversitesi’nde Eğitim,Atatürk,Girişimcilik ve Çocuk İstismarı konularının etkileyici şekilde ele alındığı ‘’Yarının Bilgeleri’’ isimli konferansımızda ekonomist Emin Çapa, Dünyadaki en iyi 50 öğretmen arasına giren ilk Türk kadın öğretmen olan Dilek Livaneli, UCİM(Uluslararası Çocuk İstismarıyla Mücadele) Derneği kurucusu Saadet Özkan ve Yücel Ceylan, sınıfındaki duvarları boyadığı için gündem olan ve idealist öğretmen olarak tanınan Ahmet Naç ve çocuk istismarını çarpıcı şekilde gözler önüne seren lirik dansıyla Ege Üniversitesi öğrencisi Ezgilu konuklarımız arasındaydı. 850 kişilik Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar Kültür Merkezi(MÖTBE) o gün merdivenleri dahil katılımcılarla dolup taştı. Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünde öğrenci olan ve henüz 20 yaşında hayatını kaybeden Bilge Rana Bozkurt’un dünyayı değiştirme hayalleri, bu hayalin peşine takılan kocaman bir Ege Girişimcilik Ailesi ile ‘’Yarının Bilgeleri’’ olarak onun anısına gerçekleştirilmiştir.

Ege Girişimcilik Topluluğu olarak amacımız; insanların kendilerini tamamlama yolunda onlara ilham ve motivasyon kaynağı olmak, iş hayatında hissedilecek problemleri öğrenciyken deneyimleyerek daha başarılı bir kariyere sahip olabilmelerine destek olmak, ekip ruhunu ve birlikte kazanmayı aşılayarak hayalleri olan,ne ile mutlu olacağını sorgulayan bulana kadar vazgeçmeyen, enerjisi yüksek ve cesaretli bir gençliğin oluşmasında küçük de olsa bir katkı sağlayabilmektir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Tek bir şeye ihtiyacımız vardır,çalışkan olmak.’’ Sözünün verdiği cesaret ve azimle çalışmalarımız devam edecektir.

EGT

Ege Girişimcilik Topluluğu