FORREST GUMP

Hayata bakış açımızı bir nebze olsun değiştirebilecek olan bu film, temelde bakıldığında bir adamın bankta oturup hayatını bize anlatmasıdır. Salak olarak tabir edilen bu adamın çocukluğundan başlayan hayatın acımasızlıklarını sürekli yaşaması, hayatında çok büyük riskler alıp çeşitli işler yapması, işlerinin hepsinde de dikkat çekmesi ve başarılı olması filmin bize umut aşılayan yönlerinden biri.
Filmde de gerçek hayatta da insanlara dokunan, hayatta değer verdiğin ve inandığın şeylerin peşinden gidince başarıyı yakalayabileceğini anlatıyor.

İlk başlarda karşımıza asker olarak çıkan Forrest, filmin sonunda öyle bir yerde oluyor ki, buna azim mi, yaptıklarına inanmak mı yoksa şans mı demeliyiz orasını size bırakıyoruz. Dönemin askeri olaylarına, başkanlarına, siyasi yönlerine de Forrest’ın bakış açısından yorumlarına da şahit oluyoruz. Bazen farkında olarak bazen de farkında olmadan büyük girişimciliklere imza atan ForrestGump’ın da tabi ki hayatında aşk var. Büyük bir sadakat ile bağlı olduğu Jenny. Jenny her zaman onun yanında olmasa da Forrest her anında onu düşlüyor.

Sizlere bu hafta önerebileceğimiz güzel bir biyografi filmi olan Forrest Gump’ı izlemeyi unutmayın.

Beğeni:
6 0
Görüntüleme:
335
Kategori:
EGT BLOGGenel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X