Tanışma Toplantısında Yılın İlk Buluşmasını Gerçekleştirdik!

Fotoğraf: Büşra KIR

15 Ekim’de Fen Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirdiğimiz tanışma toplantımızda topluluğumuz hakkında genel bilgileri, daha önceden yaptığımız ve dönem içinde yapmak istediğimiz etkinlikleri koordinatörlerimizin sunumları eşliğinde yeni üyelerimiz ile paylaştık. Bu yapılan sunumların yanı sıra yönetim kurulu başkanımız ve koordinatörlerimizin konuşmaları ile yeni ekip arkadaşlarımıza ilham kaynağı olmayı ve içlerindeki girişimci ruhu dışarı çıkartmayı amaçladık. Yer yer ciddi konulara temas ettiğimiz, yer yer ise gülerek eğlenceli vakit geçirdiğimiz ilk buluşmamıza katılan tüm herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

EGT YK Başkanı Betül ÖZDEMİR

Amacımız, en güzel zamanlarımız olan üniversite zamanlarını dolu dolu geçirmek, sadece derslere gidip vizelere çalıştığımız ve kafede çay yudumladığımız bir 4 yıl geride bırakmak değil. Aslında sizler de bugün buraya gelerek kendinizi geliştirme ve buradaki yıllarınızı dolu dolu geçirme yolunda ilk adımlarınızı atmış oldunuz. Biz burada bir etkinlik ortaya çıkarırken çok yönlü düşünmeyi, sorunlar ile başa çıkabilmeyi, çözüm üretebilmeyi, insanlarla ve şirketlerle iletişim kurabilmeyi öğreniyoruz.

EGT Medya ve İletişim Koordinatörü Erkan ÇIVAK

Medya ve iletişim Koordinatörlüğü olarak EGT web adresimiz ve sosyal medya hesaplarımız ile biz ilgileniyoruz. Ayrıca tasarımlardan da biz sorumluyuz. Burada kendi becerilerimizi ve hayal gücümüzü kullanarak aslında bir sanat icra ediyoruz. Bunların yanında adobe uygulamaları başta olmak üzere birçok alanda eğitimler düzenliyor, bölgede çalışmalar yürüten reklam ajansları ile birlikte atölyeler yapıyoruz. EGT en iyi çalışan topluluk ve bu topluluğu en iyi şekilde yansıtmak bizlerin elinde.

Medya ve İletişim Koordinatörlüğü

Topluluğumuzda yaptığımız tüm çalışmaları duyurabilmek için günümüzdeki en güzel yol sosyal medyadır. Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanarak kaliteli içerik ve tasarımların yapılmasından sorumlu olan Medya ve İletişim Koordinatörlüğü kapsamında Instagram,Twitter ve Facebook’un yanı sıra Youtube’da da Ege Girişimcilik adına açılmış bir kanalımız bulunmaktadır.

EGT Sponsorluk Koordinatörü Emre ÖZBAY

Şirketlere nasıl mail atılır, en doğru kişiye nasıl ulaşılır çünkü bazen en üst kişiye ulaşmaya çalışıyoruz fakat bize yardımcı olamayabiliyor. Hastanelerde olduğu gibi bazen sekreter başhekimden daha iyi yardımcı olabiliyor. Bizler bu gibi ince ayrıntılara bile dikkat ederek ihtiyaçlarımızı en doğru ve en kısa şekilde gidermeye çalışıyoruz.

Sponsorluk Koordinatörlüğü

Firmalar öğrenci topluluklarını genelde sempatik bulurlar ve henüz öğrenciyken bir etkinlik için koşturulduğunu emek verildiğini gördüklerinde o öğrenciler hakkında iyi izlenimlere sahip olurlar. Bu anlamda Sponsorluk Koordinatörlüğü’nün hedefi firmalarla nasıl iletişime geçileceği,mailing çalışmaları, telefon görüşmeleri ve yüz yüze görüşmelerin nasıl olması gerektiği gibi konuları öğrenerek topluluğumuzun düzenlediği tüm etkinliklerde gerek duyulan ihtiyaç ve hizmetleri temin etmektir.

EGT Organizasyon Koordinatörü Oğuz Baran ÖZCAN

Ekip çalışması nedir, nasıl sorumluluk alınır, sorumluluk nasıl paylaşılır ve paylaşılan sorumluluk nasıl uygulanır. Bunlar ve daha birçok benzeri özelliği ekip olarak bir arada deneyimleyerek hep birlikte öğreniyoruz. Bunları öğrenirken bir yandan da çok fazla eğleniyoruz. Çünkü biz organizasyon ekibiyiz, eğlenmek ve eğlendirmek bizim işimiz.

Organizasyon Koordinatörlüğü

Hangi meslek grubunda olursak olalım organize yeteneği bizi her zaman bir adım öne atacaktır. Herhangi bir organizasyonun her aşamasında yer alan zorluklarını ve olası problemlerini gören aktif üyelerimiz koordinatörlüğümüzde yapılan çalışmalar sayesinde bu yeteneğe sahip olacaklardır. Ege Girişimcilik üyeleri arasındaki kaynaşmayı sağlayacak sosyal etkinlikler, ilham verici konferansların organizasyonu gibi görevleri yerine getiren koordinatörlüğümüzde ekip ruhuna ulaşma fırsatı bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

EGT Sosyal Sorumluluk Koordinatörü Ayşe KOÇKIRAN

Sosyal sorumluluk koordinatörlüğü, işin biraz daha duygusal bir kısmı. Bizler burada zor şartlar altında eğitim görmeye çalışan minik kardeşlerimizden; huzur evlerinde ilgi ve sevgi bekleyen büyüklerimize kadar ulaşmaya çalışıyoruz. Bunları yaparken duyduğumuz mutluluğun yanı sıra; yaptıktan sonraki büyüklerimizin ve miniklerimizin yüzündeki gülümsemeyi görmek de bizleri ayrıca mutlu ediyor ve gün sonundaki tüm yorgunluğumuz yerini yüzlerimizde oluşan tebessümlere dönüşüyor.

Sosyal Sorumluluk Koordinatörlüğü

Hayatımızın önemli gayesi nedir? Bugün oturup kendimize bu soruyu sorduğumuzda “başka insanlara,canlılara karşılıksız fayda sağlamak ” cevabını kaçımız veriyor? İşte bu koordinatörlükte bu yanıtı veren bir kitle mevcut.Bu kitle hayatın gayesini bambaşka insanlara,canlılara karşılıksız fayda sağlamak olarak belirleyip devam ediyor gündelik hayatına.Kişisel çıkarlar gözetilmeksizin toplumun ihtiyaçları ve sorunları hedef alınarak gerçekleştirilen işlemler gerçek birer sosyal sorumluluk olarak değerlendirilebilir.Sosyal sorumluluk isminden de anlaşıldığı üzere sorumluluk ve özenle yürütülür. Koordinatörlüğümüzde proje ve etkinliklerimiz mevcuttur.Geleceğini Renklendir ve Egeden Minik Kalplere projelerimiz göz bebeği projelerimiz olmakla birlikte huzurevi ziyareti barınak ziyareti etkinliklerimiz de sık aralıklı kısa soluklu etkinliklerimizdir.

EGT İş, Staj ve Teknik Gezi Koordinatörü Doğukan MUTLU

Buradan çıktığımızda ne yapacağız, bu bizi nasıl bir noktaya getirecek bunu biraz bilmek ve kariyer hakkında bilgi almak istiyordum. Açıkçası okulda aldığımız eğitimin de bizlere kariyer anlamında çok yeterli olmadığını düşünüyordum. Bu yüzden iş-staj-teknik gezi koordinatörlüğü seçmiştim ve şu an dönüp geriye baktığımda kafamdaki sorulara cevaplar bulabildiğimi görüyorum.

İş, Staj ve Teknik Gezi Koordinatörlüğü

Üniversite öğrencisiyken firmalarla iletişime geçerek onların işleyişlerini yakından görebilmenin en güzel yolu teknik gezilerle çalışma ortamına şahit olmak ve o firmalarda staj yapmaktır. Bu amaçla kurulan koordinatörlüğümüz bugüne kadar Anadolu Efes, Hugo Boss, Yemeksepeti, İtü Arı Teknokent, Petkim,İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kampüsü’nde bulunan Teknopark, Aero Rüzgar Endüstrisi gibi farklı sektörlerden birçok firmaya teknik gezi düzenlemiştir. Koordinatörlüğümüzün aktif üyeleri belirlenen düzenli aralıklarla toplantılar yaparak ekip çalışmasını deneyimleme fırsatı bulurlar.