Podcast: Didik Didik Freud

Hazırlayan: Harun BOZKUŞ

Bu Podcast serisi, tozlu bir podcast serisidir. 2004 yılında Serol Teber ve Şenol Ayla’nınAçık Radyo”da uzun soluklu çalışmalarıyla ortaya çıkan bu seride, Şenol Ayla’nın deyimiyle, Freud “atomize” edilir. Yani Freud bütün varlığıyla serinin adındaki gibi didik didik incelenir.

Seri 2004 yılındaki yayının ardından 2014 yılında “On yıl sonra tekrar” diyerek yine Açık Radyo üzerinden yayına sunulmuştur.

Serinin can damarı Serol Teber, (5 Ağustos 1938-12 Kasım 2004) serinin tekrar yayımlandığını göremeden aramızdan geçip gitmiştir. Nöro-psikiyatri uzmanı ve radyo programcısı olan Teber’in 66 yaşındaki dingin, tecrübeli ve biraz da titrek sesiyle Freud hakkındaki anekdotları, hayatının az bilinen olaylarını dinliyoruz.

Aydınlık, pırıl pırıl sesiyle ona eşlik eden Şenol Ayla ise tıpkı Serol Teber gibi İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu ve 10 yıl boyunca klinik hekimlik yapmış bir aile hekimliği uzmanıdır.

Seride sürekli duyduğumuz bu iki harika insanın sesindeki büyük fark ve şaşırtıcı uyumla birlikte, tam 26 bölüm süren Freud’un didiklenmesini incelediğimiz, onunla yaşadığımız, büyüdüğümüz, anlamaya çalıştığımız bu maceraya sizin de katılmanızı şiddetle öneriyoruz!

https://podcasts.apple.com/us/podcast/didik-didik-freud/id1052993684

http://acikradyo.com.tr/program/didik-didik-freud

https://twitter.com/DidikDidikFreud