MİCHAEL JORDAN

NBA ve hatta dünya spor tarihinin gelmiş geçmiş en değerli sporcuları arasında yer alan Michael Jordan, nam-ı diğer “Air Jordan”, kariyerine o meşhur pozundaki gibi uçarak başlamadığını gururla anlatıyor;

Lisede oynadığı basketbol takımından atıldı. Hocası ona “yeteneksiz” muamelesi yaptı. Sonra eve gidip kendisini odasına hapsetti, basketbol oynayamadığı için günlerce ağladı. Kendini becereksiz hissediyordu. Yine de yılmadı, çok çalıştı, çabaladı ve başardı! Sonrası ise bildiğimiz gibi: 6 kez NBA Şampiyonu, 5 kez NBA MVP, 14 kez de NBA All-Star oldu. Onun için ne yazsak, ne söylesek az!

NBA kariyeri başlamadan önce öğrenim gördüğü kolejin basketbol takımından “yeterince yetenekli olmadığı” gerekçesi ile çıkarılan Jordan başarısızlık ve başarı ilişkisini şu sözlerle anlatıyor:

“Kariyerim boyunca 9000’den fazla şut kaçırdım ve 300’u aşkın maç kaybettim. En az 26 kritik anda, maçı kazanma görevi bana verildiği halde bunu başaramadım. Özetle diyebiliriz ki kariyerim boyunca sayısız defa başarısız oldum. Kısacası kariyerimdeki başarımı, bahsettiğim bu başarısızlıklara borçluyum.”

Top ten plays of his career videosu;

Beğeni:
5 0
Görüntüleme:
428
Kategori:
EGT BLOGGenel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X