Dale Carnegie “Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı”

***

Girişimciler için en çok önerilen kitaplardan biri; Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı. İlk baskısı 1937’de sadece beş bin adet yapılmış bir kitap. Günümüzde en çok okunan kişisel gelişim kitaplarından biri haline geldi.

Dale Carnegie’nin kişisel deneyimlerinden, verdiği kurslarda dinlediği hikayelerden ve tanıştığı başarılı insanlardan öğrendikleriyle oluşturduğu muhteşem bir kitap. Rockefeller’danTaft’a, Lincoln’den Franklin’e kadar birçok ünlü kişiden, işverenlerden ve çalışanlardan iletişim üzerine hikayeler var.

İnsanların sizden hoşlanmalarını ve sizinle fikir birliğine varmalarını nasıl sağlayacağınızı örneklerle anlatan bölümlerden oluşuyor. İş arkadaşlarınızla, eşinizle ve hatta çocuklarınızla olan ilişkilerinizde size yardımcı olacak; hayatın her alanında işinize yarayacak tavsiyeler içeriyor.

Temelde 4 bölümden oluşuyor. İlk bölümde insanlarla iyi ilişkiler kurabilmek için kullanabileceğiniz temel yöntemler var. İkinci ve üçüncü bölümlerde insanların sizden hoşlanmasını ve sizinle fikir birliğine varmasını sağlamak için neler yapabileceğiniz örneklerle anlatılmış. Son bölümde ise lider olmak ve başarılı olmak üzerine tavsiye var. Her bölümün sonunda, o bölümün özeti niteliğinde prensipler yer alıyor.

Kitap tam 300 sayfa ve her bir sayfasında insanlarla iletişiminizi geliştirip, size yeni bakış açıları kazandıracak öyküler yer alıyor. Bizim tavsiyemiz, kitabı okurken yanınızda mutlaka bir kalem ve not defteri bulundurup notları almanız.

Yazarın diğer kitapları; Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak, Söz Söyleme ve İş Başarma Sanatı, İçinizdeki Lider, İşten ve Yaşamdan Zevk Almanın Yolları.

Beğeni:
6 0
Görüntüleme:
1832
Kategori:
EGT BLOGGenel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X