Arianna Huffington’ın Başarısızlık Hikayesi

Başarısızlık başarının bir alternatifi olamaz. Ancak, başarısızlık aynı zamanda daha büyük şeyler başarmak için geçmeniz gereken bir sınav olabilir. İnsanlar öyle ya da böyle hayatlarının bir aşamasında başarısızlıkla karşılaşıyor. Önemli olan ise bu durumla nasıl başa çıktığınızdır.

İşte bu durumların inanılmaz başarılara nasıl dönüştürülebileceğinin somut kanıtı: Çevrimiçi yayınların kraliçesi Arianna Huffington 36 yayıncı tarafından reddedildi.

Girişimci dendiğinde ilk akla gelen isimlerden birisi olan Huffington’ın üç düzine yayıncı tarafından kabul görmediğini görmek oldukça şaşırtıcı. İkinci kitabının baskısı için o kadar uğraşıp sonuca ulaşamayan Huffington’ın bu duruma bulduğu çözüm ise bir o kadar etkileyici: Huffington Post imparatorluğu.

Tabi ki bu da hemen anlık bir gelişmeyle olmadı. Acımasız ve sert eleştiriler ve girişimin kendi içerisinde getirdiği zorlukları tek taşan aşan Huffington’ın sitesi an itibariyle dünyanın en çok trafik alan 89. sitesi durumunda.

Arianna Huffington her zaman online yayıncılık dünyasının göz bebeği değildi. İkinci kitabı basıma kabul edilmeden önce tam 36 farklı yayıncıdan red cevabı almıştı. Kitabını arşive kaldırabilir, bu yenilgilerini hedefinin peşinden gitmemek için bir sebep olarak görebilirdi. Ama o yenilgiyi kabul etmedi.

Huffington Post 2005 yılında kurulduğunda da bir gecede başarıyı tatmadı. Eleştirmenler kalitesini düşük bularak Huffington Post’u çok sert eleştirmiş ve potansiyelini görmezden gelmişlerdi. 2011 yılına geldiğimizde ise Huffington Post yılda bir milyardan fazla görüntülenme aldı ve AOL tarafından 315 milyon dolara satın alındı.

“Girişimciler ve içerik pazarlaması alanında çalışanlar Huffington’ın başarısına, “hayır”ı kabul etmeyip durmak bilmeden hedefinin peşinden koşarak ulaşabilirler.”

Arianna Huffington Kim Diyorsanız;

The Huffington Post Kurucu Ortağı ve Genel Yayın Yönetmeni

Dünyanın en başarılı haber sitelerinden birinin ön safında yer alan ve günümüz iletişim devriminin en önemli isimlerinden biri olan Arianna Huffington, yeni medya, siyaset, ekonomi ve başarıya giden yoldaki deneyimlerini bizlerle paylaşıyor.
Arianna Huffington, siyaset, ekonomi, medya ve kamu politikaları üzerine yapılan ulusal görüşmeleri de şekillendiren en etkili isim. Bir girişimci ve lider yönetici olarak Huffington, günümüz iş hayatının durumu ve finansal politikamızın ekonominin geleceği üzerindeki etkilerine yönelik yetkin bir bakış açısı sağlıyor.
Küresel liderler ve iş dünyası liderlerine ulaştığı gibi Washington’ın önemli karar mercilerine de ulaşması, onun günümüzün gelişmelerine, kültürüne ve siyasetine dair işlerin iç yüzünü gösteren taze bir bakış açısı kazanmasını sağladı. Kesinlikle herkesin okuması gereken Huffington Post’un kurucu ortağı ve genel yayın yönetmeni olarak tanıdığımız Arianna Huffington, Time dergisinin yılda bir kez dünyanın en etkileyici isimlerini seçtiği TIME 100 listesine, Financial Times’ın “On yıla şekil veren 50 Kişi”listesine, Newsweek’in “On yılın En Başarılı 10 düşünce lideri” arasına ve Forbes’un “Medyada en etkili kadınlar” listelerine girerek dünya çapında bir övgü kazandı.

Arianna Huffington ‘ın bir çok başarısızlıktan sonra nasıl parladığı hakkındaki Ted konuşması ;

 

Beğeni:
7 0
Görüntüleme:
972
Kategori:
EGT BLOGGenel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X